W skrócie...

Do czwartego roku życia kształtuje się ciekawość świata, pewność siebie, samodzielność, umiejętność współpracy z innymi i ważne postawy etyczne:
przekonanie, że słowo zdziała więcej niż krzyk, że nie warto oszukiwać, a pomaganie innym może sprawiać radość.
BIP
Aktualności
Zakończenie projektu PDF Drukuj Email

31 lipca 2010 roku zakończyła się realizacja projektu "Wiejski Ośrodek Przedszkolny". Dziękujemy wszyskim za udział w projekcie i wkład który przyczynił się do odniesienia sukcesu.  Miło nam poinformować, że po krótkich wakacjach utworzone przez nas ośrodki nadal będą funkcjonowały.

 
Śnieżny kulig PDF Drukuj Email

Zima choć mroźna od dawna kusiła swoimi urokami. Śnieg zasypał drogi, a mimo to frekwencja w przedszkolu była zadowalająca...Niektóre z maluchów po raz pierwszy od urodzenia ujrzały zaspy ( tegoroczna zima naprawdę dała się we znaki). Ale zima to nie tylko prószący w oczy śnieg czy szczypiący w uszy mróz...By bardziej uzmysłowić to dzieciom zrodził się pomysł zorganizowania kuligu z rodzicami. I udało się... W sobotę 16 stycznia o godzinie 10. 00 dzieci z Wiejskiego Ośrodka Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego w Wólce Czepowej wraz z rodzicami, zwarci i gotowi czekali przed szkołą na rozpoczęcie długiej wyprawy po okolicznych wsiach. Wyprawy na sankach...Co prawda konie zostały w stajni i zamieniliśmy je na traktor, który prowadził jeden z naszych uprzejmych Tatusiów, ale to nie odebrało nam frajdy. Śmiechu było co nie miara, nie obeszło się bez małych kontrolowanych wywrotek. Wszyscy cali i zdrowi, zmarznięci ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Mamy szybko zajęły się przygotowywaniem kanapek i gorącej herbaty, jedna upiekła na tę okazję nawet pyszne ciasto. Przy wspólnym posiłku jeszcze długo wymienialiśmy się wrażeniami. Zarówno dzieci, jak rodzice byli zadowoleni... W planach jeszcze wiele wspólnych przedsięwzięć, które zamierzamy zrealizować z rodzicami. Bo współpraca to najlepsza droga do osiągnięcia celu, który jest naszym wspólnym przecież - dobro i szczęście dzieci.

Więcej zdjęć w naszej galerii: Kulig.

 
Jasełka PDF Drukuj Email

21 grudnia 2009 roku Nauczyciele, Pracownicy, Uczniowie i ich Rodzice z Ośrodka Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum SPSK w Wólce Czepowej przybyli na spotkanie wigilijne. Dzięki uprzejmości Zarządu odbyło się ono w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego. Zaproszono wielu gości, którzy mieli okazję obejrzeć program artystyczny m. in. przygotowany przez Uczniów Gimnazjum oraz posłuchać koncertu "Śnieżynek", prowadzonych przez p. Michała Rybińskiego. Swoje umiejętności aktorskie uwidoczniły także najmłodsze dzieci, które przedstawiły historię Marii i Józefa oraz zwierzątek, towarzyszących im w drodze do Betlejem. I tak na scenie pojawił się zając, lis, jeż, niedźwiedź oraz sowa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do sprawy, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Występy przeplatane były wspólnym kolędowaniem, a przed rozstaniem podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie najszczersze życzenia. By te Święta były magiczne...

Spotkanie wigilijne

 

Więcej zdjęć w naszej galerii: Jasełka 2009.

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

18 grudnia dzieci z Wiejskiego Ośrodka Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego w Wólce Czepowej wraz z rodzicami spotkali się przy wspólnym stole wigilijnym. Choć nie pojawiły się na nim tradycyjne Bożonarodzeniowe potrawy a same słodkości atmosfera zbliżających się Świąt została zachowana. Szczególną atrakcją dla dzieci była wizyta Mikołaja, który, jak co roku przyniósł worek prezentów. Jednak, by na nie zasłużyć należało się postarać - dzieciaki z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki, kolędy, mówiły wiersze. Rozmowa z Mikołajem była długa i wyczerpująca- przez cały rok przecież tyle się wydarzyło. Po wyjściu naszego Gościa dzieci z zainteresowaniem odpakowywały prezenty- zarówno te osobiste, jak i grupowe ( dla całego przedszkola). Od dzisiaj dziewczynki będą mogły popisać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi, wykorzystując nową kuchnię, a chłopcy będą ruszać na wyprawę nowym samochodem. Specjalny prezent otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Czepowej. To zestaw materacy oraz elementów gimnastycznych, który z pewnością niejednokrotnie wykorzystamy na zajęciach. Trzeba przyznać, że Mikołaj był dla nas bardzo hojny...Pracowaliśmy na to przecież cały rok...

DSCN1544.JPG

Więcej zdjęć w naszej galerii: Spotkanie wigilijne.

 
Życzenia Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email

wop_bn.png

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4