• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Korzecznik

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju I Integracji Środowiska Lokalnego "Z Edukacją w Przyszłość"

Member Area
Do Przedszkola z Uśmiechem PDF Drukuj Email

Dziękujemy za 1% podatku!


Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia ,,Z Edukacją w Przyszłość".

Miło nam poinformować, że łącznie przekazanych wpłat 1% podatku dochodowego za rok 2012 przez Urzędy Skarbowe w Kole, Włocławku, Jastrzębiu Zdroju i Tarnowie w sumie od 40 darczyńców na rzecz Stowarzyszenia  wpłynęło 4 129,50zł zł.

Wszystkim Darczyńcom DZIĘKUJEMY za okazaną życzliwość.

Dziękujemy również firmom i osobom, które pomogły nam w akcji promującej przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia ,,Z Edukacją w Przyszłość", to dzieki nim informacja o naszej kampanii dotarła do szerokiego grona podatników

 

DECYZJĄ WALNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW SUMA TA W CAŁOŚCI ZOSTAŁA PRZEZNACZONA NA ZAKUP ŁAWEK I KRZESEŁ DLA KLAS I-III

 

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową projektu PO KL 9.1.1 Do Przedszkola z Uśmiechem. Strona zawiera aktualne informacje o wydarzeniach, które mają miejsce w prowadzonych ośrodkach przedszkolnych oraz część e-learningową dla rodziców, którzy na bieżąco mogą przeczytać sprawozdania oraz porady przygotowane przez pedagogów i specjalistów pracujących w przedszkolach.

http://usmiechniete-przedszkolaki.pl/

........

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku uruchomiło kompleksowy program wsparcia dla Edukatorów Domowych. Zapraszamy do zapisów do prowadzonych przez nas placówek oświatowych:  przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego. 

Rodziców zainteresowanych szczegółami oferty zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  oraz odwiedzenia zakładki http://starastrona.korzecznik.eu/projects/edukacja-domowa.html

***

 

Wyniki zapytania ofertowego z dnia 22 kwietnia 2013 na dotyczące obsługi szkolenia ,,Planowanie  

i zarządzanie projektami wsparcia" w terminie 21-23 czerwca 2013 w zakresie zakwaterowania i wyżywienia

uczestników oraz wynajem sali szkoleniowej. 

Szkolenie zostanie zoorganizaowane

w Ośrodku Agroturystycznym ,,Zacisze"

Sienno 23

62-402 Ostrowite

 

***

 

Drodzy Rodzice! ZAPRASZAMY do Przedszkoli z Uśmiechem!

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjno-rekrutacyjne, na których zostaną przedstawione zasady funkcjonowania nowych przedszkoli oraz będzie można otrzymać formularze zgłoszeniowe:

Kiedy?

5 kwietnia 2013 roku

Gdzie?

Patrzyków, Szkoła Podstawowa, godz. 10.00-11.30

Ośno Górne, Szkoła Podstawowa, godz. 12.30-14.00

Przedecz, Towarzystwo Samorządowe w Przedczu, godz. 15.00.-16.30

Kogo zapraszamy?

Rodzice dzieci w wieku 3-5 lat, zamieszkałych w gminach Kramsk, Patrzyków, Sompolno.

Więcej informacji na naszej stronie w zakładce projekty.

Projekt "Do Przedszkola z Uśmiechem", POKL. 09.01.01-30-077/12 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

........

 

Do Przedszkola z Uśmiechem...

Drodzy Rodzice, takich uśmiechów już niebawem możemy mieć sporo!

 

Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku otrzymało dotacje w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki na utworzenie 3 oddziałów przedszkolnych w gminach Kramsk, Patrzyków i Sompolno. Projekt rozpocząl się 15 marca 2013 i potrwa do 30 czerwca 2015 roku. Obecnie trwają rozmowy z przedstawicielami i przygotowania w poszczególnych gminach na temat organizacji ośrodków. W kwietniu ruszają zapisy do przedszkoli. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz do kontaktu telefonicznego ze Stowarzyszeniem.

Działanie PO KL 9.1.1/1/12 ma na celu wsparcie obszarów wiejskich w zapewnieniu i dostępie do edukacji przedszkolnej. Utworzone ośrodki przedszkolne pozwolą na zorganizowanie pobytu dla 60 dzieci w wieku 3-5 lat przez okres najbliższych dwóch i pół roku. Oprócz 5 godzinnego programu edukacyjnego, dzieci będą miały zapewnioną  opiekę logopedy, lekcje j. angielskiego, krótkie wyjazdy edukacyjno-integracyjne. Środki unijne pozwolą na zakup ciekawych i różnorodnych pomocy edukacyjnych – zabawek, instrumentów muzycznych, laptopa.

Ważnym elementem tego projektu jest również udział rodziców w projekcie. Rodzice będą pracowali w projekcie jako wolontariusze, ale także będą beneficjentami projektu. Otrzymają wsparcie w postaci szkolenia oraz poprzez tworzoną platformę e-learningową uzyskają dostęp do materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń do pracy z dziećmi w domu.

Cieszy nas także fakt, iż projekt ten umożliwi powstanie dodatkowy miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry pedagogicznej z naszej okolicy.

Więcej informacji w zakładce projekty.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

***

 

Edukacja domowa to temat ciekawy i jednocześnie budzący wiele pytań i wyzwań. Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku bierze udział w projekcie wsparcia rodzin edukujących domowo.

Naszym celem, jako organizacji prowadzącej placówki oświatowe jest doprowadzenie do spotkania i dialogu na temat różnych idei edukacji, z jednej strony poznanie podstaw dla tego co proponuje system oświaty, z drugiej odkrycie wartości, które leżą u podstaw działalności edukatorów domowych.

13 kwietnia 2013 odbędzie się w Korzeczniku XI Zjazd Rodzin Edukujących Domowo. W ramach tego zjazdu odbędzie się dyskusja moderowana przez Przemka Kluge pt. "Czego od szkół (bądź od Systemu Oświaty) oczekują Edukatorzy Domowi?". Chcemy w ten sposób rozpocząć budowanie programu wsparcia dla rodzin edukujących domowo, lepiej poznać ich potrzeby. Przede wszystkim chcemy  zbudować przestrzeń na to, aby placówka oświatowa mogła aktywnie pomagać rodzicom, którzy zdecydują się na samodzielną edukację swoich dzieci.

Maria Nowak opowie o doświadczeniach we wdrażaniu innowacji pedagogicznych w prowadzonych przez Stowarzyszenie placówkach, w szczególności ocenianiu kształtującym, które w przypadku edukacji domowej może być bardzo pomocnym narzędziem dla procesu uczenia.

Więcej informacji o całym zjeździe, pozostałych prelegentach także na stronie:

 http://www.edukacjadomowa.pl/form4.html

 

***

 

Rozstrzygnięcie zapytania Ofertowego za realizację szkolenia w dniach 22-24 marca 2013

Najkorzystniejszą ofertę złożyła Agroturystyka ,,Pod Kasztanami", Cząstków, 62-650 Kłodawa


***


Szanowni Państwo, Drodzy Darczyńcy, Przyjaciele Stowarzyszenia,

 

Będzie nam niezwykle miło, jeżeli zdecydują się Państwo na wsparcie naszej organizacji odpisem 1% podatku dochodowego
wypełniając już niedługo deklaracje podatkowe. Wpływy z tego tytułu planujemy przeznaczyć na działania statutowe, przede
wszystkim poszerzenie działań edukacyjnych oraz dalszą aktywizację społeczności lokalnej.
Jak przekazać 1 procent podatku?
w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego
wystarczy wpisać:
nazwę organizacji: Stowarzyszenie „Z Edukacją w
Przyszłość” w Korzeczniku
KRS: 0000126941

równowartość jednego procenta Państwa podatku


Zapraszamy do współpracy! Każda forma wsparcia – odpis 1% podatku, praca wolontaryjna, wsparcie materialne - jest dla nas ważna i zobowiązuje nas do jeszcze efektywniejszego wykonywania wyznaczonych zadań i pomnażania zasobów. O Stowarzyszeniu z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku:
Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku (woj. wielkopolskie) działa od 2002 roku i jest prężnie działającą organizacją pozarządową prowadzącą działalność w zakresie edukacji, inicjowania współpracy między szkołą a środowiskiem lokalnym, rozwoju przedsiębiorczości. Prowadzi niepubliczne placówki oświatowe (odziały przedszkolne, szkołę podstawową, centrum kształcenia ustawicznego) oraz inne przedsięwzięcia mające na celu realizację działalności statutowej np. Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Prowadzone placówki oświatowe mogą również pochwalić się sporym doświadczeniem w obszarze wprowadzania innowacji pedagogicznych (m.in. nauka metodą projektów, ocenianie kształtujące). Członkowie Stowarzyszenia biorą aktywny udział w dyskusji i projektach dotyczących rozwoju edukacji i reformy oświaty w Polsce.
Zarząd Stowarzyszenia nieustannie prowadzi intensywne prace nad dalszym rozwojem oraz realizacją założonych celów statutowych. Trwają prace remontowe w budynku szkoły, powstaje program edukacyjny Wioska Radosnej Edukacji, wokół szkoły pojawiły się już pierwsze tablice wytyczające ścieżki edukacyjne.
Więcej o działalności Stowarzyszenia na stronie internetowej: www.korzecznik.eu
Kontakt:
Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku
Korzecznik 41
Kłodawa
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
BIP

Utworzenie strony współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki.