• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Korzecznik

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju I Integracji Środowiska Lokalnego "Z Edukacją w Przyszłość"

Member Area
Edukacja domowa - program wsparcia


Zjazd Rodzin Edukujących Domowo w Korzeczniku PDF Drukuj Email

 

Edukacja domowa to temat ciekawy i jednocześnie budzący wiele pytań i wyzwań. Stowarzyszenie z Edukacją w Przyszłość w Korzeczniku bierze udział w projekcie wsparcia rodzin edukujących domowo.

Naszym celem, jako organizacji prowadzącej placówki oświatowe jest doprowadzenie do spotkania i dialogu na temat różnych idei edukacji - z jednej strony poznanie podstaw dla tego co proponuje system oświaty -  z drugiej odkrycie wartości, które leżą u podstaw działalności edukatorów domowych.

13 kwietnia odbędzie się w Korzeczniku XI Zjazd Rodzin Edukujących Domowo. W ramach tego zjazdu odbędzie się dyskusja moderowana przez Przemka Kluge pt. "Czego od szkół (bądź od Systemu Oświaty) oczekują Edukatorzy Domowi?". Chcemy w ten sposób rozpocząć budowanie programu wsparcia dla rodzin edukujących domowo, lepiej poznać ich potrzeby. Przede wszystkim chcemy  zbudować przestrzeń na to, aby placówka oświatowa mogła aktywnie pomagać rodzicom, którzy zdecydują się na samodzielną edukację swoich dzieci.

Maria Nowak opowie o doświadczeniach we wdrażaniu innowacji pedagogicznych w prowadzonych przez Stowarzyszenie placówkach, w szczególności o ocenianiu kształtującym, które w przypadku edukacji domowej może być pomocnym narzędziem dla procesu nauczania prowadzonego samodzielnie przez rodziców.

Więcej informacji o całym zjeździe, pozostałych prelegentach także na stronie:

 http://www.edukacjadomowa.pl/form4.html

 


BIP

Utworzenie strony współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki.